fot. twitter.com

Kolejne drogi oddane do użytku

Kolejne samorządy oddają do użytku nowe drogi współfinansowane przez Fundusz Dróg Samorządowych. Z nowej i bezpiecznej drogi cieszą się mieszkańcy gminy Kłaj w Małopolsce.

Nowa  droga prowadzi do szkoły. Obok niej powstał też oświetlony chodnik oraz parking. Realizacja inwestycji kosztowała 2 miliony złotych. Gmina Kłaj wyłożyła tylko 40 proc. środków, reszta pochodziła z Funduszu Dróg Samorządowych – powiedział wójt Zbigniew Strączek.

– Gdyby nie te pieniądze, gdyby nie 1,2 mln, którymi nas wspomożono  w tej budowie, to nie wiem, czy bylibyśmy w stanie to wykonać – zaznaczył Zbigniew Strączek.

Inwestycja ma zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców – wskazał minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

– Mamy, ojcowie, a także babcie i dziadkowie mają poczucie bezpieczeństwa swoich dzieci i wnuków, które udają się i wracają ze szkoły w Kłaju, korzystając z chodników i wszystkich tych elementów infrastruktury, które chronią tych najmniej chronionych uczestników ruchu drogowego – powiedział minister Andrzej Adamczyk.

To kolejny współfinansowany przez Fundusz Dróg Samorządowych – wskazał wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

– My w roku 2019, czyli w roku ubiegłym, rozstrzygnęliśmy postępowania na dofinansowanie tylko w naszym województwie na kwotę ponad 470 mln złotych – oświadczył wojewoda Piotr Ćwik.

Łącznie w ciągu 10 lat rząd chce przeznaczyć na Fundusz Dróg Samorządowych 36 miliardów złotych.

TV Trwam News

drukuj