fot. PAP/Grzegorz Michałowski

GDDKiA ogłosiła pierwszy przetarg na budowę autostrady A2 między Siedlcami a Białą Podlaską

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła pierwszy z czterech przetargów na budowę autostrady A2 pomiędzy Siedlcami a Białą Podlaską. Chodzi o 19-kilemetrowy odcinek Siedlce Zachód – Malinowiec.

W ramach tego odcinka A2 wybudowany będzie też węzeł Siedlce Południe. O starcie przetargu poinformował minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Autostrada A2 zostanie doprowadzona do Białej Podlaskiej w roku 2024, a do granicy państwa w roku 2025.

– Do publikacji skierowaliśmy pierwsze ogłoszenie o zamówieniu. Kolejne trzy przekażemy w najbliższych tygodniach. Nasze deklaracje są dalej aktualne. Autostradą A2 dojedziemy do Siedlec pod koniec 2023 r., zaś do Białej Podlaskiej w 2024 r. W 2025 r. z autostradą A2 skrzyżuje się Via Carpatia. Można sobie wyobrazić – z jednej strony droga biegnąca na wschód Europy, a z drugiej strony biegnąca na południe albo północ Europy – powiedział minister Andrzej Adamczyk.

Resort infrastruktury wskazuje, że dzięki budowie nowoczesnej trasy na wschód od Warszawy powstanie bezpieczne i komfortowe połączenie w kierunku Białorusi. Dla regionów Polski Wschodniej, przez które przebiega A2, oznacza to szansę na rozwój gospodarczy.

 

RIRM.

@GDDKiA
drukuj