fot. twitter.com

Niebawem otwarcie kolejnego odcinka autostrady A1

Już za kilka dni do użytku oddany zostanie nowy odcinek autostrady A1. Chodzi o trasę pomiędzy Pyrzowicami a Częstochową. To około 40 km. Koszt inwestycji to ponad 1 mld zł.

W uroczystym otwarciu odcinka prawdopodobnie weźmie udział premier Mateusz Morawiecki. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk wskazał na antenie Radia Maryja, że nowy odcinek A1 będzie dużym udogodnieniem dla podróżujących ze Śląska na północ.

Na dniach otwieramy 40-kilometrowy odcinek autostrady A1. Autostrady w Polsce się buduje – realizujemy program autostradowy. Mam nadzieję, że premier Morawiecki zaszczyci nas swoją obecnością na otwarciu. To będzie wielkie wydarzenie dla wszystkich, którzy poruszają się ze Śląska na północ – mówił Andrzej Adamczyk.

Plan budowy autostrad w Polsce zakłada około 2 tys. km tego typu dróg. Dotychczas do użytku oddanych zostało 1638 km, a to oznacza, że zrealizowano już 82 proc. planu.

Resort infrastruktury stawia też na budowę dróg ekspresowych. W planie jest blisko 6000 tys. km. Na dziś zrealizowano 39 proc. planu, co przekłada się na 2200 km tras.

RIRM

drukuj