fot. PAP/Łukasz Gągulski

Ruszył proces inwestycyjny rozbudowy autostrady A4 na odcinku Kraków-Katowice

Autostrada A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem zyska dodatkowe pasy ruchu. Minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk, powiedział w Rudnie w województwie śląskim, że formalnie rozpoczyna się proces inwestycyjny.

Rozpoczyna się proces inwestycyjny poszerzenia autostrady A4 na odcinku Kraków-Katowice o dodatkowe pasy ruchu. Przebudowa ma zacząć się za trzy lub cztery lata, po wygaśnięciu obecnej koncesji. Finalnie – jak wskazał minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk – przebudowa ma objąć niemal całą autostradę A4.

– Rozpoczynamy formalnie proces inwestycyjny, którego celem jest rozbudowa autostrady A4 między Katowicami a Krakowem, ale docelowo między Wrocławiem a Tarnowem do warunków, które narzuca wzmożona ilość samochodów. Trzy lub cztery pasy plus awaryjny pas na każdej jezdni tej autostrady w każdym kierunku – to docelowe efekty tej inwestycji – mówił szef resortu infrastruktury.

Minister przypomniał też, że autostrada A4 ma być bezpłatna. Wyraził nadzieję, że stanie się to do czerwca przyszłego roku. Zaznaczył, że wówczas ruch na tej trasie będzie większy.

Obecnie na odcinku między Katowicami a Krakowem średni ruch dobowy to 50 tys. pojazdów w obu kierunkach.

RIRM

drukuj