Drogowcy domagają się swoich pieniędzy

Klub Parlamentarny PiS domaga się od premiera Donalda Tuska wypłaty zaległych pieniędzy przedsiębiorcom oszukanym przy budowie autostrad.

W tej sprawie politycy PiS wystąpią dziś do szefa rządu z rezolucją dotyczącą natychmiastowego wypłacenia należności poszkodowanym. Zaległości Skarbu Państwa względem przedsiębiorców wynoszą ponad 70 mln zł. Pieniędzy nie otrzymało kilkanaście firm.

Wczoraj oszukani podwykonawcy pikietowali przed siedzibą GDDKiA w Krakowie. Nasza sytuacja jest dramatyczna, państwo polskie nas oszukało –akcentuje Jerzy Kasprzyk jeden z poszkodowanych przedsiębiorców.

Nie otrzymaliśmy należności od województwa, stąd nasz protest pod Generalną Dyrekcją Dróg i Autostrad w Krakowie. W podobnej sytuacji są inni przedsiębiorcy w całej Polsce. Pewne zapewnienia już padły. Teraz padają deklaracje, że we wrześniu będą wypłacać. Okazuje się jednak, że wrzesień ma 31 dni i nie wiadomo czy te pieniądze będą pierwszego czy trzydziestego pierwszego. Inne plotki podawane są w radiu i telewizji. Dochodzą informacje, że pieniądze są już wypłacane, tymczasem sprawa jest daleka od realizacji. Przedsiębiorcy chcą gotówkę w trybie natychmiastowym. Ludzie już teraz bankrutują – nie mają pieniędzy. – informuje Jerzy Kasprzyk.

 

Wypowiedź Jerzego Kasprzyka


Pobierz Pobierz

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl