Otwarto kolejny fragment drogi S12

Do użytku oddano fragment drogi ekspresowej S12 łączący obwodnicę Puław z węzłem Kurów na drodze ekspresowej S17 z Warszawy do Lublina. W uroczystości otwarcia udział wzięli m.in. premier Mateusz Morawiecki, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Jacek Gryga.

Rządowym programem, który łączy gminy i powiaty z dużymi ciągami komunikacyjnymi chcemy przywrócić zaniedbane regiony Polski do tzw. lepszego życia gospodarczego i społecznego – powiedział premier RP Mateusz Morawiecki.

– Tu jest taki przykład, że właśnie Lubelszczyzna jest i w najbliższych latach będzie wielkim placem budowy nie tylko dróg wspaniałych jak ta obwodnica Puław – czy za chwilę otwierane kolejne odcinki drogi S17 (…) – ale również drogi, których kompletnie nie było na mapach, odziedziczone po naszych poprzednikach – powiedział premier.

Mateusz Morawiecki podkreślił również znaczenie drogi S19, od Lublina na północ do Białegostoku i na południe do Rzeszowa.

„Jest to droga, dla której mamy zabezpieczenie w naszym programie rozbudowy dróg krajowych i autostrad” – powiedział premier.

RIRM

drukuj