fot. PAP/Leszek Szymański

A. Soboń: W piątek umowa ws. dofinansowania kwotą 1,2 mld zł budowy odcinków S19

W piątek zostanie podpisana umowa z GDDKiA o dofinansowanie kwotą 1,2 mld zł ze środków unijnych budowy odcinków S19, z Lublina do Kraśnika i z Kraśnika do Janowa Lubelskiego – poinformował we wtorek wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.

Soboń mówił w TVP Info o dumie z tego, że można rozpoczynać budowę kolejnych odcinków S19, czyli Via Carpatii.

Właśnie S19 to jest nasza sztandarowa inwestycja dla Polski wschodniej. (…) W piątek, mogę to już dzisiaj zapowiedzieć, podpiszę umowę – jako ministerstwo inwestycji i rozwoju – z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad na finansowanie środkami europejskimi tych dwóch odcinków; Lublin-Kraśnik, Kraśnik-Janów na kwotę 1,2 mld zł” – powiedział Artur Soboń.

Dodał, że to gigantyczne wsparcie środkami europejskimi.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl