GDDKiA podpisała umowę na realizację drogi S7

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała z włoską firmą umowę na realizację drogi ekspresowej S7 na odcinku Kraków-Widoma. Koszt inwestycji przekroczy 1 mld zł.

W uroczystości udział wziął między innymi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz Małgorzata Wassermann, kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa.

Minister Andrzej Adamczyk zwrócił uwagę na to, że Polacy od wielu lat czekali na realizację tej inwestycji, ale dopiero obecny rząd zrobił najważniejsze kroki w tej sprawie.

– Droga S7 – bezpieczna, komfortowa i przewidywalna zostanie zbudowana za przyczyną GDDKiA, rządu, a także wykonawcy – zaznaczył Andrzej Adamczyk.

 – Realizujemy przedsięwzięcia, które potrzebne są Polsce, Polakom. Są potrzebne tym, którzy pragną bezpiecznie, przewidywalnie i w dobrych warunkach poruszać się naszymi drogami – podkreślił minister.

To jest bardzo ważny dzień dla krakowian – podkreśliła Małgorzata Wassermann.

 – Ta droga, która powstanie będzie dla nas bardzo istotna. Wszyscy wiemy, że problemy komunikacyjne są jednymi z najpoważniejszych w Krakowie. Każdy z nas codziennie, doświadcza tego jak bardzo miasto jest niewydolne komunikacyjnie, jak bardzo potrzebuje takich rozwiązań – zaznaczyła Małgorzata Wassermann.

Droga krajowa nr 7 jest jednym z najważniejszych szlaków komunikacyjnych w Polsce. Biegnie od Gdańska do Rabki-Zdrój, a jej długość to około 720 kilometrów.

RIRM

drukuj