Związkowcy z PLL LOT złożą zażalenie na sądową decyzje o zakazie strajku

Związkowcy z Polskich Linii Lotniczych LOT zamierzają dziś złożyć zażalenie na decyzję Sądu Okręgowego w Warszawie, który ponownie zakazał im przeprowadzenia strajku.

Według sądu najpierw należy zakończyć postępowanie o ustalenie legalności protestu. Rozprawa w tej sprawie ma się odbyć pod koniec listopada.

Zdaniem prezesa LOT-u Rafała Milczarskiego liderzy związkowi działają w interesie własnym, a nie wszystkich pracowników.

– Nie rozumiem zupełnie intencji liderów związków zawodowych do tego, żeby rozstrzygać tę kwestię na polu jakiegoś ulicznego kryterium, jakichś pikiet, strajkowania. Wystarczy po prostu wsłuchać się w decyzję sądu. To sąd stwierdzi, czy strajk jest legalny czy nie – powiedział prezes LOT-u.

Prezes LOT-u zaznacza, że Sąd Najwyższy już trzykrotnie przyznał spółce rację, a każda zapowiedź protestów wiąże się ze zmniejszeniem przychodów LOT-u.

Związki zawodowe chcą powrotu do regulaminu wynagrodzeń z 2010 r., który w 2013 r. zmieniono z powodu widma bankructwa spółki. Według nich te warunki są mniej korzystne dla pracowników. Prezes LOT-u mówi tymczasem, że spełnienie ich oczekiwań doprowadzi do przerwania płynności firmy.

Związek Zawodowy Personelu Pokładowego i Lotniczego podjął obecnie decyzję o nieprzystępowaniu chwilowo do akcji strajkowej. Jego przewodnicząca Monika Żelazik nie wyklucza jednak w przyszłości innych form protestu, na przykład pikiety.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl