fot. PAP/Radek Pietruszka

W Warszawie protestowali taksówkarze

Na ulicach Warszawy protestowali taksówkarze. Domagają się wyrzucenia do kosza ustawy, która ma regulować działalność pośredników, takich jak Uber. Przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury zapewniają, że rząd wprowadza uczciwe zasady działalności na rynku taksówkarskim.

Na mocy przepisów pośrednicy przewozów działający za pomocą aplikacji mobilnych będą mogli działać legalnie, choć będą ograniczały ich dodatkowe przepisy. Propozycja resortu przyjęta w ubiegłym tygodniu przez rząd spotkała się ze sprzeciwem taksówkarzy, którzy protestowali w Warszawie.

Minister Andrzej Adamczyk w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja wskazuje, że za pomocą tych zmian zostanie zlikwidowana szara strefa wśród wykonujących usługi taksówkarskie.

– Nie sankcjonujemy działalności tych firm, których działalność do tej pory budziła kontrowersje. Wprowadzamy zasady uczciwej konkurencji na rynku taksówkarskim, ale także nie możemy Polakom odmówić korzystania z nowoczesnych aplikacji, które nie są i nie będą w przyszłości domeną tylko jednej znanej zagranicznej firmy, ale zapewne będą – jak już się to teraz dzieje – wprowadzane przez polskich przedsiębiorców – mówi Andrzej Adamczyk.

Taksówkarze są przeciwni legalizacji pośredników. Żądają wycofania się z tych planów oraz ograniczenia działalności przewoźników korzystających z technologii mobilnych.

RIRM

drukuj