fot. TV Trwam News

Zatrzymania w sprawie reprywatyzacji w Warszawie

CBA zatrzymało 5 osób w związku ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości przy reprywatyzacji w Warszawie.

Prokuratura Krajowa informuje, że wśród zatrzymanych jest znany warszawski adwokat Robert N., b. zastępca Dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy Jakub R., rodzice b. urzędnika – Wojciech R. i Alina D., a także Marcin L.

Wszystkie osoby mają być przesłuchane w Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu. Zatrzymani usłyszą zarzuty m.in. o charakterze korupcyjnym.

Cezary Jurkiewicz radny miasta stołecznego Warszawy ma nadzieję, że w wyniku tych śledztw zostaną pokazane fakty.

– Dzisiaj trzeba powiedzieć jedną rzecz, najbardziej istotną. Państwo działa, państwo próbuje przywrócić sprawiedliwość, państwo interesuje się tymi, którzy zostali skrzywdzeni i czekamy na dalsze postępowania, na wyniki tej pracy i na efekty związane z tymi zatrzymaniami. Być może dzisiaj będziemy mieli początek tego, co ujawni na szerszą skalę to, co się naprawdę wydarzyło w Warszawie – komentował Cezary Jurkiewicz.

Jak ustalił portal wPolityce.pl zatrzymania dotyczą nieruchomości przy Placu Defilad, dawna ul. Chmielna 70 w Warszawie.

W prokuraturach prowadzonych jest w sumie ok. 100 różnych postępowań dotyczących reprywatyzacji w stolicy.

We wrześniu na polecenie ministra sprawiedliwości-Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry powołano trzy zespoły prokuratorskie do tych spraw: w prokuraturach regionalnych – wrocławskiej i warszawskiej oraz w Prokuraturze Krajowej.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj