HGW zapowiedziała przetarg ws. audytu reprywatyzacji w Warszawie

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała przeprowadzenie przetargu ws. audytu procesu reprywatyzacji w stolicy. Chodzi o audyt w ratuszu po tym jak na jaw wyszły liczne nieprawidłowości przy zwrocie nieruchomości zabranych dekretem Bieruta.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości sceptycznie podchodzą do pomysłu wiceprzewodniczącej Platformy Obywatelskiej.

Poseł Beata Mazurek, rzecznik Klubu Parlamentarnego PiS, stwierdziła, że prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz i PO w przypadku afery reprywatyzacyjnej działa tak samo, jak wobec afery taśmowej.

Nikt nie jest winny. Donald Tusk bronił ministra Sienkiewicza, politycy PO bronią Hanny Gronkiewicz-Waltz w sytuacji, kiedy tak naprawdę nic się obronić nie da. W mojej ocenie audyt jest bez sensu, skoro dokumenty są w prokuraturze. Nie wyobrażam sobie tego, żeby na potrzeby audytu prokuratura udostępniała jakiekolwiek dokumenty. Nie robi tego na potrzeby Sejmu, więc tym bardziej nie zrobi tego na potrzeby audytu. Te działania służą tylko i wyłącznie temu, aby uspokoić opinię publiczną i pokazać, jaka to prezydent Warszawy jest dobra. Przeciwko temu protestuję i chcę jasno i wyraźnie powiedzieć, że odpowiedzialność za reprywatyzację w Warszawie ponosi wyłącznie Hanna Gronkiewicz-Waltz i Platforma Obywatelska – podkreśliła Beata Mazurek.

Prezydent Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała także, że podejmie działania na rzecz odzyskania przez miasto działki na Placu Defilad. Miasto oddało nieruchomość w prywatne ręce – osób, które nabyły roszczenia od spadkobierców – mimo że wcześniej jej byłemu współwłaścicielowi, obywatelowi Danii, przyznano za nią odszkodowanie.

RIRM

drukuj