fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Życzenia wielkanocne

Święta Wielkiej Nocy to wyjątkowa okazja do życzeń, pozdrowień i podziękowań. Wiary, nadziei i miłości. Jedności, braterstwa i pokoju. Zdrowia i radości od Zmartwychwstałego Pana życzą przedstawiciele polskich władz, dziękując rodakom za gesty solidarności okazane narodowi ukraińskiemu, który staje dziś w obliczu wojny.

Do wszystkich rodaków w kraju i za granicą od Pary Prezydenckiej z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego płyną dziś gorące życzenia:

– Błogosławionych, pełnych zdrowia Świąt Wielkanocnych. Niech w sercu każdego z nas zagości pokój, nadzieja, jedność i braterstwo – mówił prezydent Andrzej Duda.

To wartości, które dziś w sposób szczególny są nam potrzebne. Tegoroczna Wielkanoc jest inna. W wielu polskich domach przebywają uchodźcy z walczącej o wolność Ukrainy.

Ufamy, że życzliwość i serdeczność, z jakimi zostali przyjęci, będą obecne również przy świątecznym stole, przynosząc im ulgę i pocieszenie – zaznaczyła Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda.

Prezydent wraz z małżonką podziękowali wszystkim tym, którzy – także w święta – stoją na straży naszego spokoju i bezpieczeństwa.

– Dziękujemy żołnierzom, przedstawicielom służb i formacji oraz wszystkim, którzy pracują i pełnią służbę w Święta. Szczególne podziękowania kierujemy do społeczników i wolontariuszy, którzy niosą pomoc osobom ciężko doświadczonym przez los – również w ogarniętej wojną Ukrainie – zwróciła uwagę Para Prezydencka.

Wyrazy uznania i wdzięczności dla Polaków za ich solidarność z narodem ukraińskim przekazał także premier Mateusz Morawiecki, podkreślając, że nasze zaangażowanie widoczne jest nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami.

– Szanowni Państwo, cały świat patrzy na Polskę z uznaniem. I jest to zasługa milionów Polaków. Całego polskiego społeczeństwa, całego polskiego narodu. Przeżywamy nowy festiwal solidarności. Po raz pierwszy od wielu, wielu lat o Polsce mówi się tak dużo i tak dobrze. I to we wszystkich językach świata. Każda polska rodzina, która przyjęła pod swój dach uciekających przed wojną uchodźców, ma w tym swój udział, swój wkład. Samorządowcy, funkcjonariusze służb, organizacje pozarządowe, OSP, koła gospodyń – wszyscy dziś pokazujemy całemu światu, co znaczy solidarność. Chcę za to z serca Wam wszystkim podziękować – akcentował premier Mateusz Morawiecki.

https://twitter.com/MorawieckiM/status/1515254113944100870

„W tym trudnym czasie dali Państwo najpiękniejszy przykład ludzkiej solidarności” – mówi wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk.

– Niech ona także będzie dowodem siły, którą czerpiemy ze Zmartwychwstania. Życzę Państwu i Państwa rodzinom oraz uchodźcom z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w Waszych domach: spokoju i nadziei, tak nam wszystkim dziś potrzebnych – podkreślił minister Henryk Kowalczyk.

https://twitter.com/Kowalczyk_H/status/1514593710318755841

Wszystkim angażującym się w pomoc ukraińskim uchodźcom podziękował także minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Polskim obywatelom, wolontariuszom, organizacjom transportowym, przewoźnikom kolejowym i samochodowym, a także ministerstwom, które koordynują te działania. Niech radość płynąca z wiary w zmartwychwstanie przenika naszą codzienność i będzie dla każdego źródłem nadziei, miłości i pokoju. Radosnego Alleluja! – powiedział minister Andrzej Adamczyk.

Wielkanoc to czas zwycięstwa dobra nad złem, nadziei nad lękiem i niepewnością – akcentuje minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek.

– Dziś tej nadziei i wiary w lepszą i bezpieczną przyszłość potrzebujemy bardziej niż kiedykolwiek. Życzę Państwu, ażeby radość, która płynie z pustego grobu, ażeby nadzieja, która płynie z faktu Zmartwychwstania, przepełniała nasze serca, wypełniała nasze rodziny, nasze domy i towarzyszyła nam przy stole świątecznym – podkreślił minister prof. Przemysław Czarnek.

To pierwsze od dwóch lat święta, które możemy spędzić w gronie rodzinnym, ciesząc się tym, że nie jesteśmy poddani restrykcjom sanitarnym – zwraca uwagę minister zdrowia Adam Niedzielski.

– To pierwsze od dwóch lat święta, których COVID-19 nie zakłóca nam ich spokoju i przeżywania. Dlatego chcę życzyć Państwu dużo szczęścia, dużo radości, właśnie tego wspólnego przeżywania świąt i mam nadzieję spędzenia tego czasu w sposób jak najbardziej rodzinny, jak najbardziej wspólnotowy – akcentował minister Adam Niedzielski.  

https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1515215915557834754

TV Trwam News

drukuj