fot. PAP/EPA

Drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

W południe Ojciec Święty Franciszek spotka się z wiernymi na Placu św. Piotra w Watykanie i odmówi modlitwę Regina Coeli.

Wczoraj – w Niedzielę WielkanocnąPapież przewodniczył Mszy św. i wygłosił wielkanocne orędzie. Apelował w nim o pokój m.in. dla udręczonej Ukrainy, doświadczonej przemocą i zniszczeniami okrutnej, bezsensownie rozpętanej wojny.

Niech nad tą straszliwą nocą cierpienia i śmierci wkrótce wzejdzie nowy świt nadziei! Wybierzmy pokój. Przestańmy prężyć muskuły, gdy ludzie cierpią. Proszę, nie przyzwyczajajmy się do wojny, włączmy się wszyscy w wołanie o pokój, z naszych balkonów i na ulicach! Niech rządzący państwami wsłuchają się w wołanie ludu o pokój – apelował Franciszek.

Ojciec Święty prosił też o pokój w innych regionach świata. Wśród nich wymienił Bliski Wschód i cały kontynent afrykański. Prosił o pokój dla Jerozolimy, pojednanie narodów Libanu, Syrii i Iraku oraz Libii, Birmie, Afganistanie.

Dajmy się zwyciężyć pokojowi Chrystusa, Pokój jest możliwy, jest konieczny, jest podstawowym obowiązkiem wszystkich – podkreślił Papież na zakończenie orędzia.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl