Papież spotka się z szefami dykasterii Kurii Rzymskiej

Ojciec Święty spotka się dziś z szefami dykasterii Kurii Rzymskiej, a po południu odwiedzi włoski ośrodek dla uchodźców Astalli, prowadzony przez Jezuitów.

Poranne spotkanie Papieża ze zwierzchnikami dykasterii Kurii Rzymskiej odbędzie się w Sali Bolońskiej Pałacu Apostolskiego. W obradach wezmą udział prefekci kongregacji oraz przewodniczący papieskich rad. Według włoskich watykanistów, zebranie służyć ma dokonaniu bilansu pierwszego półrocza pontyfikatu papieża Franciszka. Rozmowy najprawdopodobniej dotyczyć będą planowanych na pierwsze dni października obrad grupy ośmiu kardynałów, którym 13 kwietnia b.r. Papież powierzył zadanie przygotowania reformy Kurii Rzymskiej.

Po południu Ojciec Święty odwiedzi Ośrodek Astalli dla uchodźców w Rzymie. Papież przybędzie tam w czasie, gdy około 400 ubiegających się o azyl staje w kolejce po ciepły posiłek. Papież Franciszek pozdrowi i pobłogosławi uchodźców oraz porozmawia z niektórymi z nich, po czym uda się do Kościoła Najświętszego Imienia Jezus w Rzymie, gdyż tam znajduje się grób ks. Pedro Arrupe – założyciela Jezuickiej Służby Uchodźcom.

Papież Franciszek zostanie powitany przez emigrantów, mieszkających w czterech ośrodkach przyjęcia, uczących się języka włoskiego, korzystających z ambulatorium i porad społeczno-prawnych oraz wolontariuszy.

Jak wyjaśnił ks. Giovanni La Manna SJ, Papież nie chce, aby jego wizyta była odbierana jako widowisko, lecz jako kontynuacja papieskiej pielgrzymki na Lampedusę, która miała miejsce 8 lipca b.r. Podkreślił, iż w ośrodku będzie trwał normalny rytm pracy.

 

KAI/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl