Papież apeluje o przerwanie działań wojennych w Syrii

Papież Franciszek zaapelował w niedzielę o przerwanie działań wojennych w Syrii. Podczas spotkania z wiernymi na południowej modlitwie w Watykanie mówił o tragicznej sytuacji w mieście Aleppo, gdzie w niedawnym ataku na szpital zginęło kilkadziesiąt osób.

Z głębokim bólem przyjmuje dramatyczne doniesienia z Syrii na temat spirali przemocy, która wciąż pogarsza i tak już rozpaczliwa sytuacje humanitarna tego kraju, szczególnie w mieście Aleppo, i przynosi niewinne ofiary nawet wśród dzieci, chorych oraz tych, którzy za cenę wielkiego poświecenia zaangażowani są w niesienie pomocy bliźniemu – powiedział papież po odmówieniu z wiernymi modlitwy Regina coeli.

Papież Franciszek apelował: „Wzywam wszystkie strony konfliktu do respektowania wstrzymania działań wojennych i do umocnienia trwającego dialogu, który jest jedyna droga prowadząca do pokoju”.

Papież złożył życzenia wiernym Kościołów wschodnich obchodzącym święta wielkanocne. Życzył im „darów światła i pokoju”.

Na papieskim profilu na Twitterze ukazały się w niedziele rano następujące słowa: „Składam serdeczne życzenia wiernym Kościołów wschodnich, którzy obchodzą dzisiaj Wielkanoc. Christňs anésti!” (Chrystus zmartwychwstał).

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl