„ND”: środowiska antykatolickie próbują zdyskredytować Dyrektora Radia Maryja w oczach Papieża

Antykatolickie środowiska szykują donos na dyrektora Radia Maryja o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR do Ojca św. Franciszka – napisał „Nasz Dziennik”. W Internecie zbierane są podpisy pod anonimową petycją do Papieża ws. rzekomej politycznej i sprzecznej z katolicyzmem działalności Dyrektora Radia Maryja.

W szkalującym o. Tadeusza Rydzyka CSsR tekście powielane są propagandowe sformułowania od lat powtarzane w lewicowych mediach przez antykościelne środowiska. Krytyce poddano Radio Maryja i TV Trwam, określając je jako media niekatolickie, a ich Dyrektora obrzucono inwektywami.

Według anonimowego autora o. Tadeusz Rydzyk CSsR z rzekomej aktywności politycznej czerpie korzyści finansowe, bo państwo finansuje inicjatywy środowiska Radia Maryja.

Anonimowa petycja w takiej sprawie to oszczerczy, perfidny atak na o. Tadeusza Rydzyka CSsR – komentuje Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, dyrektor polskiego oddziału CitizenGo.

– Jeśli petycja jest anonimowa, a podnosi tak ciężkie zarzuty, które są w tym przypadku oszczercze i bezpodstawne, to sam fakt anonimowości świadczy o tym, że autor ma jakieś obawy i próbuje ukryć swoją tożsamość, chociażby po to, żeby trudniej było można rozpocząć proces o zniesławienie w tej sprawie. Tego typu petycja w ogóle nie powinna zyskać zainteresowania ani mediów, ani oczywiście adresata – co do tego nie ma wątpliwości. To jest kolejny, oszczerczy, agresywny atak na wszystkie dzieła Radia Maryja, bo to nie jest tylko atak na jedną osobę. To atak na te wszystkie dobre dzieła, które Radio Maryja, TV Trwam i wszystkie powiązane podmioty wykonują. To jest też kolejny przykład tego, że jeśli robi się coś dobrego i jeśli chrześcijanie są aktywni, to są bardzo agresywnie atakowani – mówi Korzekwa-Kaliszuk.

Dyrektor CitizenGo Polska dodaje, że petycje, które promowane są na stronie stowarzyszenia, zawsze mają autorów, bo – jak wskazała – jeśli o coś walczymy, to walczymy pod imieniem i nazwiskiem lub pod nazwą organizacji.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl