Papież w Kenii: zdrowie każdego społeczeństwa zależy od zdrowia rodzin

Dziś drugi dzień wizyty apostolskiej Ojca Świętego Franciszka w Afryce. Od wczesnych godzin rannych Papież uczestniczył w spotkaniu ekumenicznym w Nuncjaturze Apostolskiej w Nairobi. Następnie przewodniczył Mszy św. na tamtejszym kampusie uniwersyteckim. Eucharystię transmitowały TV Trwam i Radio Maryja. 

Podczas uroczystej Mszy św. w stolicy Kenii Ojciec Święty przypomniał, że zdrowie każdego społeczeństwa zależy od zdrowia rodzin.

– Dla dobra społeczeństwa oraz wspólnoty wiara w Słowo Boże wzywa nas do wspierania rodzin w ich misji w obrębie społeczeństwa i przyjmowania dzieci jako błogosławieństwa dla naszego świata oraz obrony godności każdego mężczyzny i kobiety, ponieważ wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami w jednej rodzinie ludzkiej – mówił papież Franciszek.

Ojciec Święty podkreślił, że Pan Bóg daje dziś człowiekowi szczególne zadanie do zrealizowania.

– Jesteśmy wezwani, by przeciwstawiać się działaniom sprzyjającym arogancji mężczyzn, raniącym lub pogardzającym kobietami i zagrażającym życiu niewinnych, którzy się jeszcze nie narodzili. Jesteśmy wezwani do poszanowania i wspierania siebie nawzajem oraz do docierania do wszystkich potrzebujących – dodał Papież.

Podczas homilii Jego Świątobliwość zwrócił się szczególnie do młodych Kenijczyków.

– Wielkie wartości tradycji afrykańskiej, mądrość i prawda słowa Bożego oraz wielkoduszny idealizm waszej młodości niech was prowadzą w dziele kształtowania społeczeństwa, które byłoby coraz bardziej sprawiedliwe, integrujące i szanujące ludzką godność. Niech wam zawsze leżą na sercu potrzeby ubogich. Odrzucajcie to wszystko, co prowadzi do uprzedzeń i dyskryminacji, ponieważ – jak wiemy – nie są to sprawy Boże – podkreślił Ojciec Święty.

Na zakończenie Papież pobłogosławił zgromadzonych, apelując o silną wiarę, nadzieję i miłość.

W godzinach popołudniowych Ojciec Święty spotka się z duchowieństwem, zakonnikami, zakonnicami i seminarzystami na boisku sportowym szkoły Najświętszej Maryi Panny oraz złoży wizytę w Biurze ONZ w Nairobi.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj