fot. PAP/EPA

Mer Kijowa zaprosił papieża Franciszka do miasta

Mer Kijowa, Witalij Kliczko, zaprosił papieża Franciszka do miasta. „Wierzymy, że osobista obecność światowych przywódców religijnych w Kijowie jest kluczem do ocalenia życia ludzi i wytyczenia ścieżki do pokoju w naszym mieście, kraju i poza nim” – głosi list wystosowany przez administrację stolicy Ukrainy.

W liście, który udostępniono we wtorek watykanistom, zaoferowano Papieżowi pomoc w zorganizowaniu takiej podróży.

Jak dodano, jeśli nie będzie ona możliwa, Franciszek zaproszony jest do udziału w konferencji wideo. Dokładane są starania, by uczestniczył w niej także prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski – wyjaśniła kijowska administracja.

List zakończono prośbą do papieża, by okazał „współczucie i stał u boku narodu ukraińskiego, wspólnie szerząc apel o pokój”.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl