Biura Dudy do czasu zaprzysiężenia będą w pałacyku MSZ

Biura prezydenta elekta Andrzeja Dudy, do czasu jego zaprzysiężenia, będą się mieściły w pałacyku MSZ przy ul. Foksal – poinformował minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna. 

Umówiliśmy się, co do używania przez pana prezydenta elekta Andrzeja Dudę pałacyku MSZ przy ul. Foksal. Będzie to trwało do 6 sierpnia, czyli do zaprzysiężenia – poinformował dziś rano Schetyna.

Schetyna odpowiedział również na pytanie o to, jak ocenia zamiary Dudy dotyczące polityki zagranicznej przedstawione podczas kampanii wyborczej.

Są dwie rzeczy: jest kampania wyborcza i jest życie po kampanii wyborczej – odpowiedział szef MSZ.

Dodał, że „jeśli chodzi o wszystkie rzeczy merytoryczne: program, współpracę ws. polityki zagranicznej”, to według niego są to tematy, które należy „zostawić na czas po zaprzysiężeniu”.

Nie wykluczam rozmów wcześniej, jestem na nie otwarty (…), ale zawsze inicjatywa powinna należeć do prezydenta elekta – zaznaczył Schetyna.

Podkreślił też, że jest przekonany, iż razem z Andrzejem Dudą znajdą „wspólne spojrzenie na te kwestie”.

W Warszawie w dyspozycji Kancelarii Prezydenta jest Pałac Prezydencki, Belweder, kancelaria przy ul. Wiejskiej i rezydencja przy ul. Klonowej. W przeszłości prezydenci elekci urzędowali także w pałacyku MSZ na ul. Foksal.

PAP/RIRM

drukuj