Akt oskarżenia przeciwko Arkadiuszowi Ł., ps. „Hoss” w warszawskim Sądzie Okręgowym

Do Sądu Okręgowego w Warszawie trafił akt oskarżenia przeciwko Arkadiuszowi Ł., ps. „Hoss”. Śledczy zarzucają domniemanemu szefowi grupy wyłudzającej od starszych osób pieniądze metodą na wnuczka oszustwa na ok. 1 mln 600 tys. zł.

Według prokuratury „Hoss” od maja 2013 r. do kwietnia 2014 r. miał dokonać 10 przestępstw. Pokrzywdzeni to seniorzy ze Szwajcarii i Niemiec. Hoss i jego wspólnicy telefonowali do nich z Polski. Podawali się za członków rodziny i namawiali ich do przekazania pieniędzy.

Z podsłuchów, które niemiecka policja założyła m.in. Hossowi, wynika, że to właśnie Arkadiusz Ł. nadzorował każde oszustwo. Dzwoniono do niego po wytyczne, informowano o przebiegu i wyłudzonych kwotach. Na miejscu – w Niemczech i Szwajcarii – pieniądze odbierały osoby zwane „odbierakami”.

Arkadiuszowi Ł. za zarzucane przestępstwa grozi do 15 lat więzienia.  Śledztwo w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie przeciwko Hossowi i osobom z nim współpracującym wszczęto w maju 2013 r. na wniosek prokuratury w Hamburgu.

RIRM

drukuj