fot. PAP/Lech Muszyński

Ruszyła budowa obwodnicy Strzelec Krajeńskich, realizowanej w ramach programu budowy 100 obwodnic

Rozpoczęła się budowa obwodnicy Strzelec Krajeńskich. To pierwsza inwestycja w województwie lubuskim realizowana w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic.  

Dzięki niej ruch tranzytowy zostanie wyprowadzony z centrum tego miasta, poprawią się też parametry drogi krajowej.

Po wybudowaniu obwodnicy skróci się czas podróży z Gorzowa Wielkopolskiego do Wałcza i w kierunku Pomorza Gdańskiego. Obwodnica będzie miała ponad 7 km długości.

Minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk, który wziął udział w uroczystości inaugurującej budowę obwodnicy, powiedział, że poprawi ona bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców.

Aby Strzelce Krajeńskie były miejscowością, w której można spokojnie, normalnie żyć, w której można być pewnym tego, że dzieci, udając się do szkoły, bezpiecznie do niej dotrą i wrócą do domu, a wszyscy, którzy idą do pracy, także bezpiecznie z tej pracy wrócą. Tak jak wiele innych miejscowości w kraju, Strzelce Krajeńskie są rozjeżdżane przez samochody – i to się zmieni! – zapewnił Andrzej Adamczyk.   

Koszt budowy to prawie 80 milionów złotych. Obwodnica będzie gotowa pod koniec przyszłego roku. W województwie lubuskim, w ramach rządowego programu, zaplanowano w sumie budowę sześciu obwodnic.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl