fot. PAP/Darek Delmanowicz

Min. A. Adamczyk spotkał się z przedstawicielami Straży Ochrony Kolei

W Przemyślu minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk, spotkał się w sobotę z przedstawicielami Straży Ochrony Kolei. Podczas konferencji zaznaczył, że priorytetem rządu Zjednoczonej Prawicy jest bezpieczeństwo, również (a nawet szczególnie) w transporcie kolejowym.

Poczucie bezpieczeństwa – to jak wyjaśnił minister Andrzej Adamczyk – zarządzanie szlakami kolejowymi, kierowanie ruchem, a także ochrona transportów pasażerskich i towarowych. [czytaj więcej]

– Ochronę zapewniają funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Zapewniają ją od ponad 100 lat, a w ostatnim czasie są znakomicie wyposażeni, dysponują ogromnym potencjałem i wiedzą, a także są dobrze wyszkoleni. W ruchu pasażerskim, w każdym pociągu, na dworcu kolejowym, ale szczególnie na stacjach kolejowych, możemy spotkać funkcjonariusza Straży Ochrony Kolei. To daje nam poczucie bezpieczeństwa, a kiedy są nam potrzebni i oczekujemy pomocy, to funkcjonariusze tej pomocy udzielają – podkreślił minister Andrzej Adamczyk.

https://twitter.com/MI_GOV_PL/status/1695124428441469179

Minister Andrzej Adamczyk, zwracając się do funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, podziękował im za służbę i poświęcenie. Polityk dodał, że po ataku Rosji na Ukrainę zwłaszcza w Przemyślu (przy granicy) funkcjonariusze dowiedli wielkiej empatii i znakomitego przygotowania do pełnionych funkcji.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl