fot. PAP/Leszek Szymański

Rusza nabór wniosków na stypendia w Programie dla Polonii im. gen. Władysława Andersa

Prawie 30 mln złotych trafi w tym roku na stypendia w Programie dla Polonii im. gen. Władysława Andersa. Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiły w środę nabór odpowiednich wniosków.

Nabór wniosków ma być prowadzony do 11 lipca 2023 roku.

Wiceszef resortu edukacji, Tomasz Rzymkowski przypomniał, że program jest skierowany do polskiej diaspory narodowej na świecie i działa już szósty rok.

– Ma zachęcać, a jednocześnie wspierać finansowo wszystkich młodych ludzi, którzy mają polskie korzenie, mają polski paszport, polskie obywatelstwo, czy też korzystają z Karty Polaka, do tego, aby kontynuowali swoją edukację na poziomie wyższym, na polskich uczelniach wyższych. Gorąco zachęcamy naszych rodaków poza granicami państwa polskiego – podkreślił Tomasz Rzymkowski.

W tym roku w Programie Anders NAWA zostanie przyznanych 500 stypendiów. Mogą je otrzymać wyłącznie osoby, które planują studia na uczelniach nadzorowanych przez MEiN.

W dotychczasowych pięciu edycjach programu wzięło udział ponad 3,5 tys. osób. Najwięcej osób przyjechało do Polski na studia z Białorusi, Ukrainy, Litwy i Kazachstanu.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl