fot. pixabay.com

Rozpoczyna się wypłata trzynastych emerytur

Minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg, poinformowała, że w tym tygodniu ruszą wypłaty trzynastych emerytur. Szefowa resortu wskazała, że za kilka dni zakończą się też wypłaty związane z waloryzacją rent i emerytur.

Z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wynika, że dotąd zwaloryzowane świadczenia otrzymało 8,5 mln osób.

Tegoroczna waloryzacja jest rekordowa i wynosi 14,8 procent. Osoby pobierające najniższe świadczenia otrzymują gwarantowane 250 złotych brutto podwyżki. Ich emerytury wzrosły do ponad 1 588 złotych brutto.

Minister Marlena Maląg przypomniała, że tegoroczne „trzynastki” również będą zwaloryzowane.

– Od 1 kwietnia ruszamy z wypłatą trzynastej emerytury, która również jest zwaloryzowana. Przypomnę, że trzynasta emerytura jest na poziomie minimalnej emerytury, czyli brutto jest to kwota 1 588 złotych. Taką kwotę brutto będą otrzymywali seniorzy od 1 kwietnia, a w zasadzie można powiedzieć, że od 31 marca, bo akurat w sobotę wypada 1 kwietnia, więc przelewy dla części seniorów będą wykonane 31 marca – wskazała minister Marlena Maląg.

Minister rodziny dodała też, że rząd pracuje nad wypłatami czternastek. Zapowiedziała, że czternasta emerytura będzie świadczeniem stałym. Projekt w tej sprawie ma zostać przyjęty jeszcze w pierwszym kwartale bieżącego roku, a wypłaty mogą  ruszyć na przełomie sierpnia i września.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl