fot. pixabay.com

„500 plus” bez waloryzacji

Na chwilę obecną nie będzie waloryzacji świadczenia „500 plus” – mówiła minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg. Dodała, że rząd wspiera rodziny przez nowe programy.

Polityka prorodzinna to odpowiedź na potrzeby rodziców; musi być systemowa i kompleksowa – wskazała szefowa resortu.

– Kiedy spojrzymy na rodzaje wsparcia, na które rodzic może liczyć teraz w 2022 roku: świadczenie 500+, dodatkowe nowe świadczenie Kapitał Opiekuńczy, Dobry Start,  gdybyśmy policzyli, na co może liczyć rodzic przez 18 lat wychowując dziecko, to jest to kwota 120 tys. złotych. W roku 2015 było to: zero – podkreśliła minister rodziny w Radiu Zet.

Polityk pytana była o ewentualną waloryzację świadczenia „500 plus”, które co miesiąc jest wypłacane na każde dziecko.

– Dzisiaj musimy podejmować działania, które powodują wyjście z pułapki niskiej dzietności. Dlatego wprowadzamy dodatkowe wsparcia dla rodziców (…). Na ten moment nie przewidujemy waloryzacji. Zresztą budżet państwa jest już znany. Cały czas wspieramy rodziny poprzez nowe programy – dodała Marlena Maląg.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl