Wniosek „Program 500 plus” można złożyć internetowo

Wniosek o 500 zł na dziecko będzie można złożyć także przez internet, za pośrednictwem banku, ZUS-u czy w tzw. urzędomatach, które staną w centrach handlowych. Ma to pomóc w odciążeniu samorządów i uniknięciu kolejek.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej liczy, że wszystkie wnioski zostaną złożone do końca czerwca.

Jednostki samorządu terytorialnego otrzymały już około 65 mln zł na obsługę programu.

Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marcin Zieleniecki zauważa, że przedstawiciele lokalnych władz wychodzą z nowymi inicjatywami, które mają na celu usprawnienia obsługi ,,Programu 500+”.

– Muszę powiedzieć, że sygnały, jakie do nas docierają, są bardzo pozytywne, bardzo budujące. Jednostki samorządu terytorialnego wykazują się rożnymi własnymi inicjatywami. Nie są to więc rozwiązania zapisane w ustawie np. wiemy, że w wielu jednostkach samorządu terytorialnego są tworzone specjalne infolinie. Okazuje się jednak, że jedna czy dwie infolinie to często za mało. Jest bardzo duże zainteresowanie tymi świadczeniami, więc te infolinie to taka forma pomocy, ułatwienia, pozyskania informacji na temat różnych możliwych sposobów – w tej chwili przede wszystkim złożenia wniosku oświadczenia – a także na temat warunków, jakie trzeba spełnić, żeby takie świadczenie uzyskać – mówi wiceminister Marcin Zieleniecki.

Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko otrzyma każda rodzina, bez względu na dochody.

W przypadku rodzin z jednym dzieckiem trzeba będzie spełnić kryterium dochodowe – 800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 zł w przypadku dzieci z niepełnosprawnością. Świadczenie będzie wypłacane do ukończenia przez dziecko 18 lat.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl