fot. PAP/Marcin Obara

Minister Rafalska doceniona za granicą. Prestiżowa nagroda za program Rodzina 500 plus

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska została uhonorowana nagrodą „Walczący o Rodzinę”. Jest to nagroda przyznawana w hiszpańskiej Barcelonie przez Platformę dla Rodziny Katalonia-ONU.

Minister Rafalska została uhonorowana w kategorii międzynarodowej za wdrożenie programu Rodzina 500 plus.

Inicjatywa ta jest wybitnym przykładem w Europie, która w znaczącej mierze przeżywa niebezpieczną, demograficzną zimę” – czytamy w uzasadnieniu.

Nagroda zostanie wręczona 18 marca w stolicy Katalonii, Barcelonie.

Swój komentarz do tej nagrody wypowiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Po raz kolejny program został doceniony poza granicami kraju. Cieszy to, że społeczność również międzynarodowa docenia niewątpliwe zalety tego programu i wpływ na ograniczenie ubóstwa, a przez to poprawę poziomu życia rodzin w Polsce – powiedział portalowi wPolityce.pl Rafał Bochenek.

„Rodzina to jeden z ważnych filarów programu Prawa i Sprawiedliwości, który jest realizowany przez rząd premier Beaty Szydło. Już teraz dostrzegamy pierwsze efekty jego działania jednocześnie na kilku płaszczyznach. W wymiarze gospodarczym, demograficznym i społecznym. To program przełomowy, który był Polakom ewidentnie potrzebny i może stanowić wzór dla innych państw, jak skutecznie prowadzić politykę prorodzinną” – dodał rzecznik rządu.

wPolityce.pl/RIRM

drukuj