Min.Rafalska podsumowała funkcjonowanie „Rodzina 500+” na Mazowszu

Ponad 350 mln zł wypłaciły mazowieckie samorządy w ramach programu „Rodzina 500+”. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska wraz z wojewodą mazowieckim podsumowali dziś realizację planu wsparcia rodzin na Mazowszu.

W całym województwie do 15. czerwca złożono ponad 308 tys. wniosków, w tym 110 tys. w formie elektronicznej. W sumie prawo do świadczenia otrzymało 405 tysięcy dzieci.

Dotacje na wypłaty są przekazywane na bieżąco, więc rodziny otrzymujące pieniądze z programu mogą być spokojne – podkreśliła minister Elżbieta Rafalska.

Gminy nie zgłaszają niedoborów. Jest pełne zabezpieczenie środków w przekazywaniu kolejnych transz. Nawet, jeżeli zdarza się, że jest większe zapotrzebowanie, bez najmniejszych problemów te środki są przekazywane. Jeżeli gminom przekazano na wypłatę prawie 530 mln zł, a do 15. czerwca wypłacono 65 proc. przekazanej kwoty, to znaczy, że niemal 200 mln zł jest na kontach samorządów i czeka tylko na dyspozycję. Nie ma więc sytuacji, w której gminie brakuje pieniędzy – zaznaczyła minister Elżbieta Rafalska.

Minister Elżbieta Rafalska wskazała, że ewentualne nieprawidłowości są wynikiem błędów poszczególnych osób czy gmin, a nie systemu. Szczegółowe dane dotyczące działania „Rodziny 500+” na Mazowszu mamy poznać pod koniec lipca.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl