E. Rafalska: jeszcze 178 tys. rodzin czeka na świadczenia z 500 plus

178 tys. rodzin czeka jeszcze na wydanie decyzji w sprawie przyznania świadczenia 500 plus – poinformowała minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Szefowa resortu zaznaczyła, że chodzi głównie o osoby, które składały wnioski pod koniec czerwca.

Minister Elżbieta Rafalska zapewniła, że świadczenia lada moment powinny zostać wypłacone.

Stopień realizacji wszystkich wniosków już we wszystkich województwach wynosi ponad 92 proc. Są gminy, które zbliżają się do 100 proc. Jest to więc całkiem dobre wypełnianie tych wniosków i wykonywanie przez samorządy swoich zadań. To jest niezwykle ważne ze względu na to, że mamy przecież gorący okres przed szkolny, za chwileczkę pierwszy dzwonek – podkreśliła Elżbieta Rafalska.

Do polskich rodzin dotarło już ponad 7,2 mld zł. Świadczenie otrzymuje ponad 3 mln 600 tys. dzieci.

Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie przysługuje na drugie i kolejne dziecko, a w mniej zamożnych rodzinach również na pierwsze. Program Rodzina 500 plus działa od kwietnia tego roku.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl