fot. twitter.com/MRiPS_GOV_PL

Otwarcie rynku pracy dla ukraińskich uchodźców

Resort rodziny i polityki społecznej zapowiada specjalne przepisy, które otworzą dla uchodźców z Ukrainy rynek pracy w Polsce. Pracodawcy szukający pracowników mogą zgłosić się na stronie [pomagamukrainie.gov.pl].

Minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg zapowiedziała wprowadzenie rozwiązań, które pozwolą uchodźcom z Ukrainy na dostęp do polskiego rynku pracy.

– Wsparcie, które przygotowujemy, które znajdzie się też w specustawie, jest związane z zabezpieczeniem, otwarciem rynku pracy. Będziemy chcieli otworzyć go tak, że obywatele Ukrainy, którzy przekraczają granicę, poprzez otrzymanie pieczątki pozwalającej legalnie przebywać na terenie RP, będą mieli otwarty rynek pracy. Działają wszystkie kanały komunikacyjne, z których obywatele Ukrainy będą mogli skorzystać, łącznie z infolinią 19524. Uruchomiona jest aplikacja Mobilna Praca, a także centralna baza ofert pracy. Te wszystkie informacje znajdują się w jednym miejscu. Obywatel Ukrainy w jednym miejscu może kompleksowo skorzystać z informacji. Również rynek pracy i wsparcie związane z pracą znajduje się na stronie pomagamukrainie.pl. W bardzo prosty sposób pracodawcy mogą zgłosić swój akces, że będą chcieli zatrudniać obywateli Ukrainy. Osoby, które będą poszukiwały pracy, będą mogły znaleźć ją poprzez tę stronę – informowała szefowa resortu rodziny i polityki społecznej.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl