fot. TT/EpiskopatNews

KEP podczas Zebrania Plenarnego rozmawia o wojnie na Ukrainie

Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie rozpoczyna się dziś Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Spotkanie potrwa do jutra, a jego głównym tematem będzie pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Data Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski łączy się z datą wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Księża biskupi w liście do Ojca Świętego podkreślą swoje synowskie oddanie, zapewnią też o modlitwie w intencji Papieża. Punktem kulminacyjnym tej modlitwy będzie Msza św. zaplanowana dziś na godz. 18.00 w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Księża biskupi w trakcie dwudniowych obrad podejmuje temat wojny na Ukrainie.

– Księża biskupi w trakcie dwudniowych obraz planują podjąć temat wojny na Ukrainie i kryzysu humanitarnego związanego z działaniami wojennymi. Duchowni będą dzielić się doświadczeniami pomocy udzielonej uchodźcom z Ukrainy, których mamy już ponad milion. Tę pomoc świadczy Kościół w Polsce poprzez Caritas Polska – powiedział ks. bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.

Pomoc jest świadczona na dwóch płaszczyznach. Dociera ona do tych, którzy już przekroczyli granicę i przebywają w Polsce oraz  do tych, którzy wciąż są na terenach objętych wojną, a potrzebują żywności oraz leków. Księża biskupi zajmą się też programem duszpasterskim na rok 2022/2023. Nie zabraknie też rozmowy o rodzinie, poruszona zostanie również kwestia dotycząca formacji seminaryjnej kandydatów do kapłaństwa.

TV Trwam News

drukuj