Niemcy: Ok. 30 proc. migrantów fałszywie podaje, że pochodzi z Syrii

Niemiecki rząd szacuje, że ok. 30 proc. migrantów podających, że pochodzi z ogarniętej wojną Syrii, w rzeczywistości jest z innego kraju powiedział w piątek rzecznik resortu spraw wewnętrznych.

„Nie chodzi o statystyki, ale o szacunki na podstawie tego, co stwierdzają władze na miejscu, zwłaszcza policja i Frontex – powiedział Tobias Plate na konferencji prasowej. – 30 proc. osób poszukujących azylu i podających się za Syryjczyków nimi nie jest”

Nie podał więcej informacji na temat tych szacunków.

W odpowiedzi na masową falę migracji od Niemiec, władze tego kraju ogłosiły, że nie będą odsyłać syryjskich migrantów do innych krajów UE, które były ich drogą tranzytową do Niemiec, choć pozwalają na to unijne zasady azylowe. W tym roku władze spodziewają się napływu od 800 tys. do miliona migrantów. Dla porównania, w ub. roku było ich 200 tys.

Od początku roku do końca lipca blisko 257 tys. osób złożyło prośbę o azyl w Niemczech, w tym największa grupa, 55,6 tys., podało syryjskie pochodzenie. Dalej w kolejności są Albania i Kosowo.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl