fot. PAP/EPA

Wicepremier Ukraina: Rosyjscy jeńcy zostaną wymienieni na Ukraińców, albo będą odbudowywać infrastrukturę

Rosyjscy jeńcy wojenni zostaną wymienieni na wziętych do niewoli Ukraińców, albo odbędą karę na Ukrainie i będą pracować nad odbudową zniszczonej infrastruktury – poinformowała dziś wicepremier ukraińskiego rządu, Iryna Wereszczuk.

Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy stworzyła stronę internetową umożliwiającą odszukanie rosyjskich jeńców na terenie Ukrainy. Jeśli jednak nikt się po nich nie zgłosi będą pracować nad odbudową zniszczonej w wyniku wojny infrastruktury.

„Oczywiście nie jesteśmy barbarzyńcami (…), jak armia rosyjska. Będziemy działać zgodnie z międzynarodowym prawem humanitarnym. Rosyjscy jeńcy wojenni zostaną wymienieni albo będą odbywać karę na Ukrainie” – powiedziała  Iryna Wereszczuk.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl