Ławrow: Rosja nie ma wspólnej z USA wizji ws. Ukrainy

Po wielogodzinnych rozmowach w Londynie z szefem amerykańskiej dyplomacji Johnem Kerrym minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow powiedział, że USA i Rosja – mimo pożytecznych rozmów – nie mają „wspólnej wizji” na temat Ukrainy.

Ławrow oświadczył, że Rosja uzna wolę narodu krymskiego, która zostanie wyrażona 16 marca w referendum (w sprawie przyłączenia Krymu do Federacji Rosyjskiej). Minister spraw zagranicznych Rosji zapewniał, że Moskwa nie ma i nie może mieć żadnych planów wkraczania na wschodnie i południowe tereny Ukrainy.

„Wychodzimy z założenia, że prawa Rosjan, Węgrów, prawa Bułgarów, jak i samych Ukraińców muszą koniecznie być chronione” – powiedział Ławrow na konferencji prasowej po rozmowach z Kerrym. Szef rosyjskiego MSZ oświadczył, że jeśli Kosowo było specjalnym przypadkiem, to Krym też powinien być tak potraktowany.

„Krym znaczy dla Rosji więcej niż Komory dla Francji i Falklandy dla Wielkiej Brytanii” – dodał. Uznał, że sankcje wobec Rosji to nieskuteczny instrument, który nie pomoże wzajemnym stosunkom.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl