PAP/EPA

Ukraiński sztab generalny: Rosjanie wycofują część oddziałów na północy; planują się skupić na wschodzie i w Donbasie

Rosjanie wycofują część oddziałów z obwodów kijowskiego i czernihowskiego na północy kraju, a także przegrupowują siły, by skupić się na kierunku charkowskim i w Donbasie – informuje we wtorek w podsumowaniu sztab generalny ukraińskich sił zbrojnych.

Na kierunku poleskim wojska rosyjskie nie prowadziły aktywnych działań ofensywnych, lecz kontynuowały ostrzał oddziałów ukraińskich w miejscowościach na zachód i północny zachód od Kijowa. Część sił jest wycofywana na terytorium Białorusi.

W obwodzie czernihowskim sytuacja również nie uległa większym zmianom – przeciwnik kontynuuje blokadę Czernihowa, ostrzeliwując obiekty cywilne i wojskowe. Na kierunku Browarów armia rosyjska próbuje utrzymać zajęte pozycje.

Na wschodzie trwa blokada Charkowa, a część sił 1. Armii Pancernej z okolic Sum wycofano z Ukrainy, by przemieścić je na inne odcinki. Siły rosyjskie zwiększyły swoje zdolności ofensywne, przerzucając pododdziały 20. Armii Ogólnowojskowej w kierunku Słowiańska.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl