fot. PAP/EPA

Dowódca ukraińskich sił powietrznych: Ukraina dokonała ataku na Feodozję na Krymie

Dowódca ukraińskich sił powietrznych Mykoła Oleszczuk potwierdził we wtorek na Telegramie, że Ukraina dokonała ataku na portowe miasto Feodozja na okupowanym Krymie, w rezultacie którego zniszczony został rosyjski okręt desantowy „Nowoczerkask”.

„Rosyjska flota staje się coraz mniejsza! Podziękowania dla pilotów sił powietrznych i wszystkich zaangażowanych w tę wymyślną akcję” – napisał Mykoła Ołeszczuk.

Reuter zaznacza, że wiadomości tej nie sposób zweryfikować z niezależnych źródeł oraz, że brak jej potwierdzenia ze strony rosyjskiej.

Wcześniej, we wtorek, rosyjski gubernator okupowanego Krymu Siergiej Aksjonow poinformował jedynie, że ukraiński atak spowodował pożar w rejonie portu w Feodozji, który został szybko opanowany. Aksjonow dodał, że na miejscu pracują „odpowiednie służby” oraz, że „mieszkańcy niektórych domów będą ewakuowani”.

Na zdjęciach przekazanych przez liczne rosyjskie media na Telegramie widać eksplozje, dymy i pożar w okolicach portu.

Ukraiński portal Suspilne przypomina, że na początku grudnia ukraińskie dowództwo zapowiedziało nasilenie operacji na tyłach wroga, a zwłaszcza w rejonie Krymu.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl