fot. PAP/Marcin Obara

Min. M. Maląg: Uruchamiamy kolejny nabór wniosków w programie „Maluch plus”

Uruchamiamy kolejny nabór wniosków w programie „Maluch plus” – zapowiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg podczas spotkania w gminnym żłobku w Józefinie k. Warszawy.

– Program „Maluch plus” w ostatniej odsłonie, w latach 2016–2019, to wielka wartość i dynamiczny rozwój. W tym czasie zainwestowaliśmy w rodziny 1,2 mld złotych. Przede wszystkim powstały tak bardzo oczekiwane nowe miejsca żłobkowe. W ramach programu „Maluch plus” uruchamiamy właśnie od dzisiaj kolejny nabór – dla organizacji pozarządowych, podmiotów, które prowadzą już żłobki na dofinansowanie do uczestnika, na dofinansowanie do tego, aby koszt pobytu dziecka w żłobku był niższy. Zależy nam na tym, żeby miejsc w żłobkach było coraz więcej. A rzeczywiście w ostatnim czasie doszliśmy do ponad 200 tys. miejsc żłobkowych. To jest bardzo dużo, ale jeszcze dużo jest do zrobienia. Oczywiście będziemy działać – powiedziała przewodnicząca resortu rodziny Marlena Maląg.

Zależało nam na tym, aby w programie „Maluch plus” rozwój jednostek samorządowych był większy i taki jest. Przypomnę tylko, że kwota, którą przeznaczamy na opiekę żłobkową, wzrosła trzykrotnie – ze 150 mln zł do 450 mln złotych. To są te efekty, które mogą państwo zobaczyć – wskazał wiceminister rodziny Stanisław Szwed.

TV Trwam News

drukuj