fot. PAP/Tomasz Gzell

Rośnie zainteresowanie programem „Dobry Start”

Rodzice i opiekunowie uczniów, którzy za nieco ponad dwa tygodnie rozpoczną rok szkolny, chętnie korzystają z rządowego wsparcia przy kompletowaniu wyprawek. Świadczą o tym najnowsze dane dot. programu „Dobry Start”.

Do tej pory przyznanych zostało blisko 2 mln świadczeń. W ramach programu ponad 4,5 mln uczniów może liczyć na 300 zł jednorazowego wsparcia.

Alina Nowak, wiceminister rodziny pracy i polityki społecznej, oznajmiła, że Program „Dobry Start” to ogromne wsparcie finansowe dla polskich rodzin.

– Mamy tutaj kontakt z wieloma rodzicami, którzy mówią, że jest to ogromne wsparcie finansowe też w tym trudnym czasie. W trakcie pandemii część osób nie utraciła pracy, ale miała obniżony wymiar czasu pracy. Wszystkie programy społeczne, które były realizowane, na przykład „500 Plus”, program „300 Plus” są bardzo cenne dzisiaj dla rodziców i pozwalają im przygotować dzieci do rozpoczęcia roku szkolnego. Myślę, że te świadczenia były gwarancją i poczuciem bezpieczeństwa dla wielu rodziców – powiedziała wiceminister Alina Nowak.

Świadczenie przyznawane jest jednorazowo na dziecko uczące się w szkole do 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych – do ukończenia 24 lat.

Wniosek o świadczenie można składać online przez portal informacyjno-usługowy [email protected], przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS. Ponadto drogą tradycyjną w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

 

RIRM

drukuj