fot. pixabay.com

Wypłata środków w ramach programu „Dobry Start”

W ramach programu „Dobry Start” dziś na konta trafią pierwsze w tym roku środki. Jak poinformował resort rodziny i polityki społecznej, tego dnia pieniądze na wyprawki szkolne w wysokości 300 zł otrzyma 112 tys. dzieci na łączną kwotę 33 mln złotych.

Wnioski o świadczenie  z programu „Dobry Start” na rok szkolny 2022/2023 można składać od 1 lipca do 30 listopada br. tylko drogą elektroniczną – przypomniała Marlena Maląg, szefowa resortu rodziny i polityki społecznej.

– Poprzez bankowość elektroniczną, system „Empatia” oraz Platformę Usług Elektronicznych ZUS zostały złożone wnioski dla ponad 2 mln dzieci. Szacujemy, że w tym roku programem objętych zostanie ponad 4,5 mln dzieci. Zbliżamy się do połowy. Ruszają już pierwsze wypłaty, a Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest operatorem tych wypłat – poinformowała min. Marlena Maląg.

Minister zaapelowała do rodziców, by nie czekali ze złożeniem wniosku do ostatniej chwili. Przesłanie dokumentów już teraz umożliwi wypłatę środków jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Koszt realizacji całego programu w tym roku to 1 mld 330 mln zł.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl