fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Min. M. Maląg: Przygotowujemy się do wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej

Polska szykuje się do wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej – zapewniła minister rodziny pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Konwencja w założeniu ma chronić kobiety przed wszelkimi formami przemocy oraz dyskryminacji. Pod szczytnymi hasłami przemyca jednak ideologię gender i stanowi zagrożenie dla polskiej tradycyjnej rodziny.

Polska ratyfikowała konwencję za rządów PO-PSL w 2015 r. Szefowa resortu rodziny Marlena Maląg wskazywała w „Polskim punkcie widzenia” na antenie TV Trwam, że obecnie trwają prace nad ustawą, która ma wyrazić stanowisko Polski.

– Zastrzeżenia do konwencji zostały przez Polskę złożone. Mamy teraz czas ustawowy do końca roku na wyrażanie swojego stanowiska. Będziemy pracowali razem z resortem sprawiedliwości i Ministerstwem Spraw Zagranicznych, aby przede wszystkim przygotować ustawę i podjąć stosowne kroki do pewnych zmian, które koniecznie powinny być wprowadzone. Przygotowujemy się przede wszystkim do wypowiedzenia, kiedy to zostanie już skonsultowane z Ministerstwem Sprawiedliwości. Nawet w czwartek w resorcie o tym rozmawialiśmy. Czekamy na propozycję, która z resortu wypłynie i ten kierunek zostanie przedstawiony na spotkaniu rządu, a następnie ustawa zostanie przekazana do parlamentu – powiedziała min. Marlena Maląg.

W czwartek Chrześcijański Kongres Społeczny oraz Instytut Ordo Iuris zapowiedziały zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem „Tak dla rodziny, nie dla gender”. Jego celem jest wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej oraz opracowanie Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny. [czytaj więcej] 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl