fot. PAP/Paweł Supernak

„Tak dla rodziny, nie dla gender” – ruszyła zbiorka podpisów pod obywatelską inicjatywą ws. wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej

Wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej i zastąpienie jej Międzynarodową Konwencją o Prawach Rodziny – to cel obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender”. Ruszyła zbiórka podpisów pod projektem.

Konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, została ratyfikowana przez Polskę podpisem prezydenta Bronisława Komorowskiego w 2015 roku. Była to realizacja postulatów środowisk lewicowych.

Konwencja Stambulska nie chroni jednak ani kobiet, ani dzieci – zauważa Karolina Pawłowska z Instytutu Ordo Iuris.

– W Konwencji Stambulskiej pod pretekstem walki z poważnymi problemami, tak naprawdę dąży się do tego, żeby narzucić wszystkim państwom ideologię gender – wskazuje Karolina Pawłowska, dyrektor Międzynarodowego Centrum Prawa Ordo Iuris.

Konwencja potępia tradycyjny model rodziny, a także wiarę katolicką. Określa je jako przyczyny przemocy. Państwa, które ją ratyfikowały muszą propagować jej ideologiczne założenia.

Dokument nie walczy z przemocą, ale wprowadzą ją do społeczeństwa – podkreśla prezes Stowarzyszenia Rodzice Chronią Dzieci Magdalena Trojanowska.

– Jej celem jest walka ze stereotypami, więc konsekwencją tego jest przemoc intelektualna, przemoc społeczna – akcentuje Magdalena Trojanowska.

Organizacje prorodzinne, narodowe, a także Instytut Ordo Iuris domagają się wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej. W tej sprawie rusza zbiórka podpisów pod inicjatywą ustawodawczą „Tak dla rodziny, nie dla gender”. Inicjatorzy akcji proponują, aby genderową konwencję zastąpiła Międzynarodowa Konwencja Praw Rodziny.

– Międzynarodowa Konwencja Praw Rodziny, to znakomite otwarcie drogi do współpracy tych państw Unii Europejskiej, które identyfikują się z zasadami praw rodziny i przypomnieniem, że w Europie jesteśmy razem, że musimy o tych sprawach rozmawiać – wskazuje Marek Jurek z Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego.

To rodzina jest najlepszym środowiskiem, w którym rozwija się człowiek  – dodaje prezes Instytutu Ordo Iuris mec. Jerzy Kwaśniewski.

– To rodzina, nietknięta dekonstrukcją ideologiczną, chroni najlepiej kobiety, chroni najlepiej wszystkich swoich członków. Stąd też wydaje się, że nie ma innego rozwiązania niż wzmacnianie rodziny – akcentuje prezes Instytutu Ordo Iuris.

Do wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej w 2015 roku zobowiązało się Prawo i Sprawiedliwość – przypomina prezes Stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk Marek Skiba.

– Niestety nie zdarzyło się to w czasie pierwszej kadencji. Społeczeństwo, obywatele polscy gorąco czekają na wypowiedzenie tejże destrukcyjnej dla polskich rodzin konwencji – zwraca uwagę Marek Skiba.

Inicjatywę „Tak dla rodziny, nie dla gender” poparło stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Jego prezes Robert Bąkiewicz tuż po wyborach zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy, aby jak najszybciej odrzucił konwencję.

– Konwencji genderowej, konwencji zmieniającej obyczajowość naszego społeczeństwa, konwencji, która ma doprowadzić do upadku rodziny i społeczeństwa – akcentuje Robert Bąkiewicz.

Aby zarejestrować komitet inicjatywy obywatelskiej w Sejmie, konieczne jest tysiąc podpisów, by izba zajęła się projektem trzeba zebrać 100 tysięcy. Szczegółowe informacje na temat akcji można odnaleźć na stronie: http://www.chronmyrodziny.pl/

 

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl