fot. sxc.hu

Stanowcze „nie” dla ratyfikacji Konwencji Rady Europy

Ogólnopolskie organizacje prorodzinne sprzeciwiają się ratyfikacji przez Polskę kontrowersyjnej Konwencji Rady Europy o przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Wcześniej głos w sprawie zabierał Episkopat Polski.

Na najbliższą środę w Sejmie zaplanowano drugie czytanie ustawy wprowadzającej Konwencję Rady Europy. Działacze organizacji pro-life i prorodzinnych apelują do parlamentarzystów o jej odrzucenie. W specjalnym dokumencie zwracają uwagę, że pod pozorem przeciwdziałania przemocy konwencja „zmierza do wymuszenia zmian społecznych, niszczących małżeństwo, rodzinę, wychowanie dzieci i tradycję”.

– Konwencja przeciwko przemocy wobec kobiet i przemocy domowej tak naprawdę jest „konstytucją genderową”. Ona zmieni nasze społeczeństwo, co więcej – pozbawi nas szans, obrony naszych dzieci. Będzie miała bardzo poważne następstwa. To zadziwiające, że drugie i chyba trzecie czytanie jest przewidziane prawie, że w trybie błyskawicznym, czyli już na najbliższą środę. Musimy prosić wszystkich posłów, również posłów, którzy są z tego liberalnego środka, aby stanęli twarzą przed społeczeństwem i powiedzieli, że nie chcą demoralizacji naszych dzieci, że nie chcą niszczenia naszych rodzin. To jest bardzo ważne – mówiła Ewa Kowalewska, prezes Forum Kobiet Polskich.

„Nie” dla ratyfikacji szkodliwej konwencji – mówi także Akcja Katolicka. Domaga się od parlamentu i rządu konsultacji społecznych w tak ważnej kwestii, jaką jest przyszły kształt polskiego społeczeństwa, rodziny i jej praw. Są one jak wskazuje Akcja Katolicka fundamentem i spoiwem państwa i narodu.

RIRM

drukuj