[TYLKO U NAS] A. Sobecka: Jest możliwość nowelizacji prawa oświatowego tak, aby wprowadzić zakaz szkodliwej ideologii gender

Jest możliwość nowelizacji prawa oświatowego tak, aby wprowadzić zakaz szkodliwej ideologii gender. Tu w pierwszym rzędzie miałby dużo do powiedzenia Trybunał Konstytucyjny. Powinien on orzec, że to jest nie zgodne z konstytucją. To by bardzo ułatwiło dalszy proces legislacyjny w tym zakresie – powiedziała w rozmowie z portalem Radia Maryja poseł PiS Anna Sobecka. Po ostatnich wydarzeniach, podpisaniu Deklaracji LGBT i zmasowanym ataku ideologicznym lewicy na placówki oświatowe, jest potrzeba stanowczego działania.

Poseł Anna Sobecka podkreślała rolę rodziców w wychowywaniu własnych dzieci. To właśnie im powinno zostawić się prawo wyboru, czego ich dzieci będą uczyć się w szkołach oraz według jakich wartości będą wychowywane.

Rodzice powinni być świadomi tego co może szkoła im zafundować. Oczywiście szkoła jest tą instytucją, która wspomaga wychowanie dzieci i młodzieży, ale decyzję o ich wychowaniu, o tym, jakie wiadomości powinny być im serwowane i przekazywane – powinni o tym decydować rodzice – mówiła rozmówca portalu Radia Maryja.

Polityk mówiła również o możliwości nowelizacji prawa oświatowego tak, aby wprowadzić zakaz szkodliwej ideologii gender.

Jest taka możliwość. Tu w pierwszym rzędzie miałby dużo do powiedzenia Trybunał Konstytucyjny. Powinien on orzec, że to jest nie zgodne z konstytucją. To by bardzo ułatwiło dalszy proces legislacyjny w tym zakresie – powiedziała Anna Sobecka

Poseł PiS uważa, że te postulaty mają prowadzić tak naprawdę do wielu innych zmian, o których nikt z ich orędowników nie mówi wprost.

– Chodzi o to, żeby tak wychowywać dzieci i młodzież, aby doprowadzić do małżeństw homoseksualnych, a później do adopcji przez nich dzieci. To nie mieści się w naszej kulturze, w naszym prawodawstwie i tu nie może być zgody ani rodziców, ani wszystkich tych, którym leży na sercu dobro Polaków – oceniła Anna Sobecka.

Rozmówca portalu Radia Maryja mówiła również o prawdopodobnych skutkach wprowadzenia do szkół proponowanych przez lewicę zmian.

W kwestii moralnej chcą uczynić ogromne spustoszenie, w kształtowaniu osobowości i wychowywaniu dzieci i młodzieży. […] To jest niszczenie psychiki dziecka, to jest niszczenie całej osobowości. Doprowadzenie do realizacji takiej instrukcji, jaką chce przekazać prezydent miasta Warszawa, to zabójstwo dla kształtowania osobowości dziecka, jak i młodzieży – mówiła Anna Sobecka.

Poseł PiS mówiła również, dlaczego sprzeciw powinien być tak zdecydowany.

W przyszłości to będą osoby dorosłe i ich wychowanie powinno leżeć wszystkim na sercu – to jest nasza przyszłość – podkreślała Anna Sobecka.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl