Rewolucja genderowa

Zjawisko gender staje się coraz bardziej popularne i niebezpieczne dla tradycyjnego porządku świata. 21 marca (czwartek) w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbędzie się międzynarodowe sympozjum na temat rewolucji genderowej z udziałem wybitnych profesorów uniwersyteckich i niemieckiej socjolog Gabriele Kuby, autorki książek na ten temat.

Czym jest rewolucja genderowa? Gdzie jest jej źródło? Jak jej zapobiec? Jak się przed nią bronić? Na te pytania postarają się odpowiedzieć prelegenci sympozjum w WSKSiM w Toruniu. Konferencję otworzy ks. abp Henryk Hoser, ordynariusz warszawsko-praski, przewodniczący Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych, wykładem na temat „Ideologia gender a prawda o człowieku”. W dalszej części konferencji prof. dr hab. Jacek Bartyzel będzie mówił na temat rewolucji kulturowej Nowej Lewicy, zaś ks. prof. dr hab. Andrzej Maryniarczyk, kierownik Zakładu Metafizyki KUL, przybliży źródła i konsekwencje odrzucenia ludzkiej natury. Sympozjum zakończy wystąpienie niemieckiej socjolog i dziennikarki Gabriele Kuby poświęcone zagadnieniu globalnej rewolucji seksualnej. Jest ona autorką wydanej w Polsce w 2007 roku książki „Rewolucja genderowa. Nowa ideologia seksualności”. Od lat walczy z rewolucją genderową, przestrzegając przed jej zgubnymi skutkami dla rodziny.

Ideologia relatywizmu moralnego

Gabriele Kuby gościła w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu przed czterema laty. Przestrzegała wówczas przed rewolucją genderową jako nową ideologią seksualności. Ostrzegała przed upadkiem kultury, ponieważ nie może ona istnieć bez wartości i norm moralnych. Apelowała, by przeciwstawiać się temu zgubnemu zjawisku, jakim jest ideologia relatywizmu etycznego. Gabriele Kuby jako żona i matka w swoich książkach i wystąpieniach mówi o nowych trendach, które opanowują naszą przestrzeń życia i zatruwają umysły nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Jedną z jej książek jest publikacja „Harry Potter – dobry czy zły?”. Stanowi ona ostrzeżenie przed książkami Joanne Kathleen Rowling, gdyż mają destrukcyjny wpływ na myślenie młodych ludzi.

Krytyka Harry’ego Pottera poczyniona przez Gabriele Kuby nie jest bezpodstawna. Autorka książki przeszła w swoim życiu wyboistą drogę do Kościoła. Poszukując transcendencji, zajmowała się ezoteryką, New Age, aby dotrzeć do Prawdy objawionej i nawrócić się na katolicyzm. Dzięki tej drodze Kuby doskonale zna pułapki i zagrożenia czyhające na młodych ludzi. Dlatego chce ich przed nimi uchronić, a także ocalić tradycyjny model społeczeństwa oparty na rodzinie. Warto dodać, że autorka, mieszkając w Niemczech, lepiej widziała nadchodzące do Polski trendy Nowej Lewicy, wcześniej przeszły one przecież przez terytorium i umysły naszych zachodnich sąsiadów.

Zniszczyć ludzką tożsamość

Czym zatem jest gender? Jak wyjaśnia Gabriele Kuby, jest to nowa koncepcja, która zastępuje pojęcie płci. – Pojęcie gender stworzono z intencją stricte polityczną i zakłada ono, że istoty ludzkie mogą absolutnie dowolnie wybierać sobie płeć biologiczną oraz tzw. orientację seksualną – wyjaśnia. Jako głównego ideologa teorii gender wskazuje Judith Butler, amerykańską filozof. Butler w książce „Obalenie tożsamości” ujawnia, że pragnie zniszczyć ludzką tożsamość i wstrząsnąć społeczeństwem u samych jego korzeni.

Kuby w swoich licznych wystąpieniach i publikacjach demaskuje także, kto wspiera ruch genderowy. Są to światowe grupy wpływu, elity, ludzie z zamożnych środowisk, np. rodzina Rockefellerów czy Bill Gates, oraz instytucje międzynarodowe, takie jak Organizacja Narodów Zjednoczonych czy Unia Europejska, które finansują organizacje promujące gender. – W Niemczech wszelkiego rodzaju instytucje prowadzą warsztaty na temat gender mainstreaming. To samo robią różne instytucje polityczne – zmieniają nawet język. W szkołach zmienia się plan nauczania, nawet w przedszkolach dzieci uczy się zacierania stereotypów na temat chłopców i dziewczynek – mówi Gabriele Kuby. Tymczasem także na uczelniach w Polsce pojawiają się kierunki zajmujące się propagowaniem ruchu gender.

Dlatego warto przyjrzeć się ruchowi gender i jego źródłom. Z pewnością przyczyni się to do odtajnienia samego pojęcia gender i przybliżenia ruchu stojącego za nim, celów, jakie przyświecają konstruktorom tej zgubnej ideologii. Ksiądz arcybiskup Henryk Hoser, prelegent czwartkowego sympozjum, niedawno na łamach „Naszego Dziennika” ostrzegał, że gender jest groźniejsze od marksizmu i leninizmu. – Marksizm nie wnikał aż tak głęboko w naturę człowieka. Próbował go tylko poddać kontroli państwowej, dlatego też były próby przejęcia wychowania dzieci przez państwo. Wówczas proklamowano rodziców jako pokolenie wsteczne, konserwatywne, reakcyjne. W ideologii gender z kolei dokonuje się dekonstrukcja poprzez obalanie tzw. stereotypów, dotycząca między innymi relacji między starszym a młodszym pokoleniem. Chodzi o to, by starsze pokolenie nie miało wpływu na wychowanie młodszego, a młodzi byli wychowywani przez swoich rówieśników – mówił ks. abp Hoser. Dodał, że jedyną instytucją, która przetrwała we wszystkich okresach historii, we wszystkich reżimach i ustrojach, jest rodzina, a manipulacje, by to zmienić, są postawą daleko idącej nieodpowiedzialności społecznej.

Warto poświęcić czas na uczestnictwo w sympozjum, które odbędzie się w czwartek, 21 marca, w auli Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu przy ul. Droga Starotoruńska 3. Początek konferencji o godz. 10.00.

Katarzyna Cegielska

* * *

Zaproszenie o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja:

Drodzy słuchacze Rodziny Radia Maryja!

W jednym z pism czytamy: Transseksualizm i ideologia gender będą groźniejsze w skutkach niż komunizm – przestrzegają eksperci. W Polsce gender ma już sprawnie działające struktury. Na kilkunastu wyższych uczelniach są podyplomowe studia gender, a więc przygotowywani są, jak kiedyś lektorzy PZPR, dziś ideolodzy tej rewolucji.

Wszystkich, którzy nie są obojętni, którzy pragną znać rzeczywistość w której przyszło nam żyć, zapraszamy na sympozjum– „Rewolucja genderowa”. Wykłady będą mieli wybitni znawcy problemu: ks. abp Henryk Hoser – „Ideologia gender, a prawda o człowieku”, prof. dr hab. Jacek Bartyzel – „Rewolucja kulturowa nowej lewicy”, ks. prof. dr hab. Andrzej Maryniarczyk – „Źródła i konsekwencje odrzucenia natury ludzkiej”, wybitny znawca problemu i autorka wielu książek i wykładów na ten temat z Niemiec, Gabriele Kuby – „Globalna rewolucja seksualna”.

Sympozjum pod patronatem Radia Maryja, Tv Trwam, Naszego Dziennika i miesięcznika W Naszej Rodzinie organizuje Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, ul. Szosa Starotoruńska. Termin: czwartek, 21 marca br. od godz. 10. Informacje i zapisy pod nr tel. 52 650 40 00.

Zapraszamy też na stronę Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej – www.wsksim.edu.pl. Znajdziecie tam państwo różne, bardzo ciekawe wykłady. Możemy więcej poznać, więcej zrozumieć, wykłady wybitnych specjalistów z Polski i ze świata. Zapraszamy.

O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR

Dyrektor Radia Maryja

Wypowiedź o. dr. Tadeusza Rydzyka:


Pobierz Pobierz

 

 

RIRM

drukuj