fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

WSKSiM: od czwartku warsztaty „Nowe Widnokręgi: dziennikarstwo, polityka, kultura i nowoczesność”

W najbliższy czwartek w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu rozpoczną się wakacyjne warsztaty. Jako pierwsze odbędą się zajęcia muzyczne. W piątek dołączą pozostałe grupy. Wydarzenie odbywa się pod hasłem: „Nowe Widnokręgi: dziennikarstwo, polityka, kultura i nowoczesność”.   

W programie znalazły się warsztaty telewizyjne, radiowe, prasowe, informatyczno-multimedialne, politologiczne, aktorskie i taneczne.

Uczestnicy będą mogli zwiedzić także Radio Maryja i Telewizję Trwam. Nie zabraknie również wspólnej modlitwy.

Dr Dorota Żuchowska, dziekan WSKSiM, podkreśla, że warsztaty mają na celu wspieranie rozwoju osobowego młodych ludzi.

– Warsztaty już na dobre wpisały się w taki krajobraz uczelni, kiedy to do Torunia zjeżdżają osoby z całej Polski i nie tylko. Przyjeżdżają po to, żeby wspólnie spędzać czas i przede wszystkim zdobyć nowe umiejętności, zobaczyć jak wygląda WSKSiM. Czasami na własne oczy przekonać się, obalić pewne stereotypy funkcjonujące na temat naszego środowiska i naszej uczelni. Jeżeli chodzi o cel warsztatów, to jest nim przede wszystkim wspieranie rozwoju osobowego młodych ludzi, m.in. poprzez udział w interdyscyplinarnych zajęciach – tłumaczy dziekan WSKSiM.

Warsztaty zakończą się w niedzielę. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej uczelni [zobacz].

W tym roku mija 17 lat od powstania Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. WSKSiM kształci na kilku kierunkach; prowadzi drugi nabór na studia licencjackie inżynierskie i magisterskie, a także podyplomowe.

RIRM

drukuj