[TYLKO U NAS] Ks. prof. D. Oko: Gender nie ma nic wspólnego z nauką; zaprzecza jej

Nawet genetycy twierdzą, że ideologia gender nie ma nic wspólnego z nauką. Co więcej, gender zaprzecza nauce – powiedział w programie „Rozmowy niedokończone” na antenie TV Trwam i Radia Maryja ks. prof. Dariusz Oko, teolog z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Gender jest ideologią stworzoną przez ateistów, którzy na miejscu Pana Boga stawiają seks – zaznaczył ks. prof. Dariusz Oko.

W gender powtarzają się prymitywne schematy marsistowskie, jakoby świat dzielił się na dwie grupy: uciskanych i uciskających. Wcześniej był to proletariat i burżuazja, a teraz sferą uciskaną jest seksualność, a największym uciskającym chrześcijaństwo i Kościół, który wprowadza w tej kwestii jasne normy. Zatem ażeby wyzwolić seksualność, należy zniszczyć chrześcijaństwo, a szczególnie Kościół katolicki. Albo wielkim uciskającym wszystkich są biali mężczyźni heteroseksualni, a uciskane są kobiety i wszelkie osobliwości seksualne. Należy więc zniszczyć męskość, żeby wyzwolić ludzkość – wskazał wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Gender to jest ideologia, która nie ma nic wspólnego z nauką – dodał.

Gender wręcz zaprzecza nauce. (…) Nawet genetycy twierdzą, że tezy genderystów są absurdem i absolutnie sprzeczne z nauką. Prof. Kutchera, genetyk, trafnie zauważył, że niewielka różnica genów jest nawet między człowiekiem a szympansem. I mówić, że biologiczne znaczenie między kobietą a mężczyzną nie mają znaczenia, to podobnie jak powiedzieć, że biologiczne znaczenie między człowiekiem i szympansem nie ma znaczenia. To jest tego rodzaju absurdalna teza – zaznaczył gość „Rozmów niedokończonych”.

Ideologię gender w dużym stopniu tworzą humaniści i filozofowie, którzy mają bardzo niewielką wiedzę z nauk przyrodniczych – podkreślił wykładowca akademicki.

To, co tworzą niektórzy filozofowie i humaniści na temat gender, to są ich fantazmaty. Wytwarzają oni chmurę słów, tworzą pseudonaukę jakby właściwie pisali powieść literacką, i myślą, że to jest rzeczywistość – wskazał duchowny.

Patrząc na osoby, które są najbardziej zaangażowane w szerzeniu genderyzmu w Polsce widać wyraźnie, że najbardziej walczą ateiści – powiedział ks. prof. Dariusz Oko.

W świecie nauki gender szerzą głównie: prof. Hartman i prof. Środa. Natomiast w świecie polityki był to Janusz Palikot. Ta trójka to są zdecydowani ateiści, którzy walczą z Kościołem, a zarazem szerzą gender. W tych osobach widać wyraźne powiązanie ateizmu i genderyzmu. Należy pamiętać, że gender stworzyli praktycznie wyłącznie ateiści – wskazał teolog.

RIRM

drukuj