fot. wsksim

Sukces studentów WSKSiM na Ogólnopolskim Festiwalu Filmu Niezależnego „Okno” w Olsztynie

Jury konkursowe na Ogólnopolskim Festiwalu Filmu Niezależnego „Okno” w Olsztynie wyróżniło 3 etiudy filmowe spośród 25. Nagrodę „Złote Okno na Świat” przyznano studentom WSKSiM: Urszuli Zbyszyńskiej i Mateuszowi Witkowi za film pt. „Wehrmacht”.

Doceniono m.in. warsztat i wartość merytoryczną. W jury zasiedli Jerzy Targalski i Leszek Cichocki.

– „Wehrmacht” to jest ta etiuda, która opowiada o Wermachcie jako organizacji zbrodniczej. Nie może być wątpliwości, że ci z Wehrmachtu to ci dobrzy, a ci z SS to ci źli, bo oni niczym się nie różnili. Montaż, tempo itd. – wszystko zostało bardzo dobrze zgrane – mówił Jerzy Targalski.

„Srebrne Okno na Świat” trafiło do ks. Macieja Fladera za film pt. „Okno na Pana Boga”. „Bursztynowe Okno na Świat” otrzymała natomiast Monika Jakubowska za film pt. „Magia baletu”.

Etiudy zostały wykonane w ramach zajęć w WSKSiM pod kierunkiem wykładowcy Piotra Zarębskiego. Student Karol Kupczyk podkreślił, że dzięki takim materiałom studenci mogą szlifować swój warsztat dziennikarski.

Oczywiście te warsztaty nie są doskonałe, nie są jeszcze tak filmowe, ale wszyscy się staramy. Z roku na rok chcemy robić coś lepszego; coś, co będzie zachwycało serce, duszę i oko – powiedział Karol Kupczyk.

Statuetki, nagrody rzeczowe i finansowe dla zwycięzców ufundowali m.in. wicepremier Mateusz Morawiecki i szef MON Antoni Macierewicz.

Etiudy studentów WSKSiM prezentowane są w TV Trwam, w programie Kalejdoskop Młodych.

RIRM

drukuj