Kombatanci przeciw ideologii gender

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie jest zaniepokojone próbą wprowadzania w Polsce gender. W wydanym stanowisku podkreśla, że gender jest neomarksistowską ideologią, która atakuje rodzinę, naród, patriotyzm, religię i występuje przeciwko chrześcijańskim podstawom kultury europejskiej.

Środowiska kombatanckie i niepodległościowe, które wierne są hasłu: „Bóg, Honor, Ojczyzna” muszą więc protestować w tej sprawie – mówi Jerzy Bukowski, rzecznik POKiN.

– Stanowczo protestujemy przeciwko projektowi ustawy o wdrożeniu niektórych przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania, które w rzeczywistości zamiast równego traktowania prowadzą promocje i uprzywilejowaną pozycję społeczną środowisk homoseksualnych w Polsce oraz przyczyniają się do dyskryminacji normalnych rodzin, opartych na małżeństwie między mężczyzną i kobietą. Obawiamy się, że jeżeli taka ustawa byłaby uchwalona, to zostanie wprowadzona swoista dyktatura mniejszości seksualnych, które będą cenzurować przekazy medialne, co w pewnym sensie już się w tej chwili dzieje, a także będą domagać się źle pojętej tolerancji – zwrócił uwagę Jerzy Bukowski.

Projekt ustawy – jak wskazuje organizacja – narusza zapisy Konstytucji, m.in. art. 18 gwarantujący szczególną ochronę prawną rodzinie.

– Projekt narusza także wolność słowa zagwarantowaną w artykule 54 Konstytucji i wolność gospodarczą w dalszej perspektywie, stanowiącą podstawę swojego państwa zgodnie z artykułem 20 Konstytucji. Reasumując, apelujemy do Sejmu, do wszystkich klubów parlamentarnych, do wszystkich organizacji politycznych i związkowych, a także do całego społeczeństwa o podjęcie zdecydowanych działań – dostępnych oczywiście na gruncie polskiego prawa – aby ten projekt został odrzucony. Uważamy, że jest on kolejnym przejawem antyrodzinnej polityki prowadzonej przez rządzącą koalicję Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego – dodaje Jerzy Bukowski.

***

Pani Ewa Kopacz

Marszałek Sejmu RP

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie z niepokojem obserwuje próby wprowadzania w Polsce neomarksistowskiej ideologii genderowej, która atakuje rodzinę, naród, patriotyzm, religię i występuje przeciwko chrześcijańskim podstawom kultury europejskiej. Środowiska kombatanckie i niepodległościowe wierne są hasłu „Bóg, Honor, Ojczyzna”, które wprowadzono w czasie II wojny światowej na sztandary Polskich Sil Zbrojnych na Zachodzie, Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych.

Dlatego wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec projektu Ustawy o wdrożeniu niektórych przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania (druk sejmowy nr 1051), które w rzeczywistości zamiast równego traktowania wprowadzą promocję i uprzywilejowaną pozycję społeczną środowisk homoseksualnych w Polsce oraz przyczynią się do dyskryminacji normalnych rodzin opartych na małżeństwie między mężczyzną i kobietą.

W przypadku uchwalenia tej ustawy zostanie wprowadzona dyktatura mniejszości seksualnych, które będą cenzurować przekazy medialne, jak również przy wykorzystaniu publicznych pieniędzy i organów państwa będą tropić i zwalczać swoich przeciwników oraz promować swoje dewiacje. Osoba lub instytucja oskarżona o brak tolerancji będzie musiała udowodnić swoją niewinność, co jest sprzeczne z normami prawa europejskiego, od którego odeszli tylko hitlerowcy i komuniści.

Projekt tej ustawy nie tylko narusza art. 18 Konstytucji RP gwarantujący szczególną ochronę prawną rodzinie, ale również drastycznie ogranicza wolność słowa zagwarantowaną w art. 54 Konstytucji i wolność gospodarczą stanowiącą podstawę ustroju Państwa zgodnie z art. 20 Konstytucji.

Dlatego apelujemy do Sejmu RP, organizacji politycznych i związkowych, a także do całego społeczeństwa o podjęcie wszelkich działań dostępnych na gruncie prawa, aby ten projekt został odrzucony, bo jest kolejnym przejawem polityki antyrodzinnej prowadzonej przez koalicję rządzącą PO – PSL.

Sekretarz Porozumienia                      

Edward Wilhelm Jankowski                    

Przewodniczący Porozumienia   

Stanisław Pazurkiewicz

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl