Senatorowie debatują nad ustawą o uzgodnieniu płci

W Senacie trwa debata nad ustawą o uzgodnieniu płci. Wcześniej senacka Komisja Praw Człowieka zgłosiła poprawki, a za odrzuceniem ustawy w całości opowiedziała się senacka Komisja Zdrowia.

Uchwalony przez Sejm projekt upraszcza procedury prawne w zakresie zmiany płci, która ma się opierać na subiektywnym odczuciu pacjenta.

Wnioski o odrzucenie ustawy oraz przyjęcia jej bez poprawek przepadły w głosowaniu. Senacka komisja zdecydowała następnie o poparciu ustawy o uzgodnieniu płci z poprawką. Wniosek mniejszości o odrzucenie ustawy w całości przedstawił senator Bohdan Paszkowski z sejmowej Komisji Praw Człowieka. W uzasadnieniu wskazywał na wiele nieścisłości natury prawnej.

– My nie znajdujemy argumentu, żeby na gruncie polskiego prawa tworzyć przywilej osobom, które chcą uzgodnić swoją płeć. Ja nie mówię tego w tym kontekście, żeby nie rozwiązywać tych spraw, ale trzeba to zrobić w odpowiedniej formie. Nie tworzyć przywileju, ponieważ w polskim systemie prawnym nie mamy takiej instytucji, że jest postępowanie nieprocesowe – jest jeden wnioskodawca, nie oglądamy ewentualnie na jego rodziców, dzieci, inne osoby, które były w jakichś konkubinatach – po prostu sprawę załatwiamy. Dwie opinie lekarskie, nie wiadomo na jakim etapie podejmowane. Kto później zagwarantuje, że nie będzie to tak, że wykształci się taki proceder, że jak u jednego nie uzyskam tej opinii, to pójdę do drugiego? – pytał senator Bohdan Paszkowski.

W Sejmie kontrowersyjna ustawa przeszła większością głosów polityków PO, SLD, koła Ruchu Palikota i części posłów PSL. W senacie większość ma Platforma Obywatelska.

Na stronie www.protestuj.pl zbierane są podpisy pod apelem o odrzucenie ustawy o uzgodnieniu płci.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl